Női Eb: a magyar csapat is debütál

női-kosár-1

A házigazda magyar és román válogatott is bekapcsolódik a női kosárlabda Európa-bajnokság küzdelmeibe. Stefan Svitek együttese Svédország ellen kezd 19 órakor Soproban (tv: Sport2).

A mieink a D-csoportban szerepelnek, a svédek mellett Litvánia (szombat, 19 óra, Sport2), Spanyolország (vasárnap 19 óra, Sport2) és Szlovákia (hétfő, 19 óra, Sport1) lesz az ellenfél. A húszcsapatos torna győztese kijut a jövő évi riói olimpiára, míg a 2-5. helyezett indulhat egy év múlva a brazíliai ötkarikás játékok selejtezőtornáján.

Az Eb csoportmeccseit Magyarországon Sopronban és Szombathelyen, Romániában pedig Nagyváradon és Temesváron rendezik. A középdöntős mérkőzéseket Győrben és Debrecenben bonyolítják, míg a helyosztóknak a budapesti Syma-csarnok ad otthont.

Az előző, a 2013-es Eb-t Franciaországban rendezték, és Spanyolország nyerte, miután a fináléban 70–69-re nyert a házigazdák ellen. A bronzérmet a törökök szerezték meg, akik 92–71-re nyertek Szerbia ellen.