Szolnoki bravúr idegenben az Adria Ligában!

Három kulcsjátékosa Simon, Báder és Warren nélkül várta a Szolnok a Radnicski elleni idegenbeli Adria Liga találkozót.

Ennek ellenére alaposan helybenhagyták a piros-feketék a hazaiakat a mérkőzés elején. Rakics és Vojvoda vezérletével 10-0-val kezdett az Olaj, ám 9-14 után egy 10-0-s rohammal feleltek a szerbek, így az első negyed 19-14-es eredménnyel zárult.

Három perc után 22-22-nél egyenlítettek a magyarok. Szép fokozatosan jött fel a Szolnok, amely a második negyed közepétől visszavette a vezetést. Sokáig fej-fej mellett haladt a két együttes, aztán rákapcsolt Holiday, és egy 13-0-s periódusnak köszönhetően 44-32-es vendég előnnyel mehettek öltözőbe a csapatok. Aggódásra adott azonban okot Alekszics edzőnek, hogy az amúgy is szűkös keretből Ivosev 4, Markovics pedig 3 hibával rendelkezdett.

Rakicsé volt a második félidő első kosara. A Szolnok tovább őrizte magabiztos előnyét, a Radnicski nem tudott 10 ponton belülre kerülni. Sőt a 27. perc végén már a húsz pontot is megközelítette a különbség.

52-66-ról indult az utolsó játékrész. Hiába próbálkoztak a hazaiak, Lóránték minden felzárkózási kísérletet hárítottak. A magyar csapat ezzel megszerezte első idegenbeli sikerét az Adria Liga 2013/14-es szezonjában.

KK Radnicski Kragujevac – Szolnoki Olaj KK 82–91 (19–14, 13–30, 20–22, 30–25)